Aktualności

Kaszowianka Halowym Mistrzem Gminy Liszki - Zima 2014

• autor: sharky, 2014-02-10 10:01

Kaszowianka obroniła tytuł najlepszej drużyny w Gminie Liszki!!!!!

W dniu wczorajszym poznaliśmy zwycięzcę zimowego XVI Turnieju o Puchar Wójta Gminy Liszki. Triumfatorem został zespół Kaszowianki Kaszów, która to ekipa obroniła tytuł zdobyty w ubiegłym roku. O krok od końcowego zwycięstwa był Lotnik Kryspinów, nie przegrywając w turnieju żadnego meczu, jednak przy tej samej ilości punktów ulegliśmy Kaszowiance gorszym stosunkiem bramek.

Przez fazę eliminacyjną obie drużyny przeszły jak burza odprawiając z kwitkiem rywali, a uwieńczeniem korespondencyjnego pojedynku był mecz finałowy pomiędzy futsalowymi gigantami...

Decydujący pojedynek rozpoczął się od zmasowanych ataków kaszowian, którzy dysponując szeroką kadrą narzucili wysokie tempo gry. Lotnik mając mniejszą ilość zawodników mądrze wybijał rywali z uderzenia, równocześnie szukając możliwości kontrataku. Taktyka ta przyniosła efekt w 6 minucie, kiedy po przechwycie sam na sam z Wolskim znalazł się Satora nie dając szans bramkarzowi Kaszowianki. Podrażnieni przeciwnicy w dalszym ciągu napierali na bramkę Lotnika, jednak defensywa kryspinowian spisywała się na medal. Na przerwę Lotnik schodził prowadząc 1:0.

Druga odsłona miała podobny przebieg jak pierwsza, podopieczni trenera Pituły raz po raz próbowali rozerwać szczelne szyki obronne Lotników, ci z kolei cierpliwie czekali na swą kolejną szansę. W końcowej fazie meczu w naszym polu karnym dochodziło do dantejskich scen, a wielką klasę pokazywał lotniczy bramkarz, Łukasz Kozioł. To głównie dzięki niemu drużyna Pawła Pyli prawie dowiozła zwycięstwo do mety. Niestety na niecałe dwie minuty przed końcowym gwizdkiem kaszowianie zdołali rozmontować naszą obronę i za sprawą Armatysa doprowadzili do wyrównania. Rezultat remisowy w tym meczu oznaczał, że Lotnik i Kaszowianka zdobyły taką samą ilość punktów, jednak za sprawą lepszego stosunku bramkowego ostateczne zwycięstwo przypadło obrońcy trofeum, Kaszowiance Kaszów.

Potwierdzeniem udanego występu Lotnika w turnieju są indywidualne nagrody zdobyte przez naszych zawodników. Najlepszym strzelcem finałów został Jakub Podgórski mając na koncie 7 trafień, z kolei tytuł najlepszego bramkarza zdobył Łukasz Kozioł, który piłkę z siatki wyjmował zaledwie 2 razy.

Po zajęciu przez Lotnik drugiego miejsca w turnieju pozostaje mały niedosyt, jednak biorąc pod uwagę zmiany zachodzące w naszym klubie, a także klasę finałowego przeciwnika, końcowy rezultat można uznać za jak najbardziej udany.